Rabbimizin Lutfu İle Afrika da Su Kuyuları Açtırdık

Yedi Kubbe ailesi olarak اِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ اِخْوَةٌ“Müminler ancak kardeştirler…” duygularıyla, Çad, Kamerun ve Nijerya´da yaşayan kardeşlerimizin derdine bir nebze ortak olabilir miyiz düşüncesiyle su kuyuları açtırdık.

Bir kuyu açalım niyetiyle yola çıktık, Rabbimiz lutfetti, hayır sever kardeşlerimizin katkılarıyla üç tane su kuyusu açmak nasip oldu. Katkı sağlayan tüm kardeşlerimize en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz.

Mübarek Ramazan ayının ilk günü, elhamdulillah, üç kuyuda da kesilen adak kurbanlar ile açılış gerçekleşti ve akabinde kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı ve inşallah Kur´an-I Kerim hediyeleri de kardeşlerimize takdim edilecek.

Bu bağlamda Kuzey-Orta Afrika ülkesi olan Çad Cumhuriyeti´nde “Gavsulâzam Abdulkadir Geylani Hz. Çeşmesi”, Kamerun´da “eş Şeyh es Seyyid Hacı Mustafa Hayri Öğüt Hz. Çeşmesi” ve Nijerya´da da “Zulcenaheyn Abdullah Demircioğlu Efendi Hz. Çeşmesi” nin açılışı gerçekleşti.

Kesilen kurbanların ve açılan çeşmelerin ve diğer hayır hasenatın, Hakk katında kabulü ve Havz-ı Kevserde Rasulullah Efendimiz ile buluşmak duası ile…

 Allah´a (c.c) emanet olunuz.

Diğer Yazılarımız