İrfan Meclisi

Değerli üstadımız, mürşidimiz Abdullah DEMİRCİOĞLU ile İstanbul, Bağcılar şubemizde hasbihal edip feyziyap olduk. Allah tekrarını nasip etsin.

Besmele ile başla Sessiz ol ve yavaşla Öne eğik bir başla Gözlerin dolsun yaşla… Duygularıyla, besmele ile başlıyor sohbetimiz. Dert ağlatır, aşk söyletirmiş. Biz ağlıyoruz aşık söylüyor, gönül kulağıyla dinliyoruz. Bir saati aşan sohbet hiç bitmesin istiyoruz. Gönül diliyle: "Daha yok mu, daha yok mu" diye dileniyoruz. Okunan her ayet-i kerime ve hadis-i şerif, gönülden söylenen her söz ve nasihat gönlümüze işliyor, Hakk´a kulluğu hatırlatıyor. Öyle duygular sarıyor ki benliğimizi, 'sadece Allah´a (cc.) kul olmak için varız' diye iç geçiriyor insan. Sadece onun için yaşamak, rızası için bir ömür tüketmek ve tek gaye O´na kavuşmak. “İlâhî Ente Maksûdî ve Rızâke ve Ligâike Matlûbî ve Âtinâ Mahabbeteke ve Ma‘rifetek” niyeti ile zikrimize başlıyoruz.

İbâdetin özü dua ile başlıyor ve dua ile bitiyor bu anlar. Bu bir demdir gelir geçer...
Allah´ın selamı ve rahmeti üzerimize olsun. Dilimiz her daim zikrullah ile ıslak, gönlümüz şadan ve kaygudan azad olsun. 

Diğer Yazılarımız